«Kjærlighet til mennesker er omsorg pluss handling.»
– Arne Skagen –

Vi har fått et livsviktig oppdrag av Jesus, men hvordan ser det ut i livene våre i 2018? Og hvordan kan vi ta det første steget? 

Med utgangspunkt i bestselgeren Endelig mandag prater Hanne og Arne Skagen om oppdraget vi har fått, og det å bli ledet av Den hellige ånd i hverdagen.

Emner og spørsmål i denne episoden:

  • Hvordan kan vi finne drivkraft til å dele evangeliet med ufrelste?
  • Hvordan kan vi elske mennesker vi møter?
  • Hvordan kan et liv ledet av Den hellige ånd se ut?

Ressurser nevnt i denne episoden

Sitater fra episoden:

«Jo nærmere du kommer Jesus, jo nærmere kommer du folk han elsker.»
– Arne Skagen –

«Hvis hjertet er fullt av kjærlighet, er det mer enn nok til andre mennesker også.»
– Arne Skagen –

«Det viktigste jeg kan gjøre for andre mennesker er å leve tett med Jesus.»
– Arne Skagen –

Sentrale bibelvers i denne episoden

Matt 28, 18-20

Da trådte Jesus fram og talte til dem: «Jeg har fått all makt i himmelen og på jorden. Gå derfor og gjør alle folkeslag til disipler: Døp dem til Faderens og Sønnens og Den hellige ånds navn og lær dem å holde alt det jeg har befalt dere. Og se, jeg er med dere alle dager inntil verdens ende.»

Gjester i studio

Arne Skagen

Arne Skagen

Arne er gift med Kjersti, har fire døtre og fire barnebarn. Han er evangelist, og reiser til vanlig rundt i Norge og i verden for å hjelpe menigheter til å ta nye steg i å dele evangeliet og samarbeide med Den hellige ånd. Arne er også ivrig Queen-fan.