«Vi er fylt med Den hellige Ånd for å tjene mennesker, men det kan se veldig forskjellig ut.»
– Sandra Elén Bjørnø –
Tjeneste i menigheten er fantastisk. Og samtidig innebærer det hverdager med lite glamorøse oppgaver. Hvordan finne glede og motivasjon til dette?
Hanne snakker med ungdomsleder, festivalsjef og generelt tjeneste-helt Sandra Elén Bjørnø om å tjene i ulike livsfaser, om prestasjonsfokus, slitenhet, og hvordan man kan ta vare på seg selv i et travelt menighetsliv.
Emner og spørsmål i denne episoden:
- Hvorfor skal jeg tjene i menighet?
- Hvordan kan jeg finne ut hva jeg kan bidra med?
- Hvordan kan det se ut å tjene i menighet når livet forandrer seg drastisk?
- Hvordan kan man ta vare på seg selv og sette grenser?
- Hvordan kan man jobbe sammen med lederne sine for å være sunn i tjeneste?
Sitater fra episoden:
«Du har fått noen gaver naturlig, og når du lar Gud bruke det kan det få overnaturlige konsekvenser.»
– Sandra Elén Bjørnø –«Det er alltid en fare for at en tjeneste blir en fasade. »
– Hanne Eskeland –«Tjeneste handler om hva du gjør der du er, ikke om hvor mye du gjør.»
– Sandra Elén Bjørnø –

Sentrale bibelvers i denne episoden
1. Kor 12, 12-14
Slik kroppen er én selv om den har mange lemmer, og alle lemmene utgjør én kropp enda de er mange, slik er det også med Kristus. For med én Ånd ble vi alle døpt til å være én kropp, enten vi er jøder eller grekere, slaver eller frie, og alle fikk vi én Ånd å drikke. For kroppen består ikke av én kroppsdel, men av mange.
Ef 6, 6-7
Vær ikke øyentjenere som bare vil gjøre mennesker til lags, men Kristi tjenere som helhjertet gjør Guds vilje. Gjør tjeneste med et villig sinn; det er Herren og ikke mennesker dere tjener.
Gjester i studio

Sandra Elén Bjørnø
Sandra er ungdomsleder i Pinsekirken Tabernakelet i Bergen, festivalsjef for U-festivalen, og jobber generelt mye med unge mennesker og ledertrening i Pinsebevegelsen nasjonalt. Hun er over gjennomsnittlig opptatt av god kaffe, og kan høre på musikk til alle døgnets tider.