AP#36Horisontal
“Fiendens plan for vårt liv er at vi skal sove i Titanic. At vi skal tenke at vi er på cruise, mens vi egentlig er vi i en krig.”

Vi avslutter denne höjdaren av en sesong med den gode vinen til slutt.  Vår gode venn Morten Fjelltveit er med oss og bringer sitt gode humør og det som flyter over fra hans liv med Gud. Vi snakker om hvordan det ser ut å ha en krigstidsmentalitet i våre liv som disipler, forteller vitnesbyrd om ting vi har opplevd i det siste, og diskuterer hva det vil si at Jesus er nok. God lytting 🙂

Tema og spørsmål i denne episoden:

  • Hvordan lever vi som disipler i en verden som prøver å distrahere oss fra Jesus?
  • Hvordan kan vi bevare sulten, nærheten og desperasjonen etter Gud gjennom ulike sesonger?
  • Hva skjer når vi oppdager at Jesus selv er større enn gavene, drømmene og løsningene vi jager etter?
  • Krigstidsmentalitet i disippellivet
  • Jesus som nok og forskjellen på å søke Guds gaver og å søke Gud selv.
  • Å leve nært Gud i hverdagen og det å finne tilbake til den første kjærligheten.

 Sitater fra episoden:

“Disippellivet er ikke en add-on. Hvis du skjønner at du er i krig, så er disippellivet front and centre.”
– Christian Ekrem –

“Båten og bilen og hytta og toget … det er jo ingen som bryr seg om i krig.”
– Christian Ekrem –

da er jeg i mål.’ Og så fikk han fisk, og så så han hvor det kom fra, og så ble fisk verdiløst.”
– Christian Ekrem –

“Vi kommer aldri til å komme til et punkt hvor vi ikke er helt avhengige av Jesus.”
– Jon Lilienberg –

“Et tre i Guds rike er aldri out of season.”
– Christian Ekrem –

“Alle de andre velsignelsene i livet vårt er på en måte bare krydder. Det er Jesus som er nok.”
– Jon Lilienberg –

Gjester:

Morten Fjelltveit

Morten Fjelltveit

Morten Fjelltveit er sotraværing bosatt i Oslo, ektemann, Jesus-elsker og selvutnevnt største fan av Dønn Disippel. Han brenner for å leve tett på Gud i hverdagen. Han blir engasjert av gode samtaler om Jesus, brødrefellesskap og fiskefangsten til Peter.

Programledere:

Christian Ekrem

Christian Ekrem

Christian er gift og har tre barn. Han jobber som konsulent for Enso og er med å plante menighet i Indre Østfold. Christian giftet seg før han tok lappen, og druknet nesten på sin egen bryllupsreise.
Jon Lilienberg

Jon Lilienberg

Jon er gift med Elina, og sammen har de tre barn. Ved siden av å jobbe i Kristent Fellesskap Oslo, er han sykepleier og jobber på sykehus i et akuttmottak. Han har bodd i en kassebil, vært misjonær i Sør-Afrika, og ett av hans drømmer og mål i livet er å ha sin egen badstue.